Zmiany w składzie V ligi

Ze względu na zmiany drużyn biorących udział w rozgrywkach V ligi, Wielkopolski ZPN zmienił skład 1 oraz 2 grupy tych rozgrywek.

Zjednoczeni Rychwał byli najwyżej sklasyfikowaną drużyną spośród spadających z V ligi po sezonie 2020/21. Wskutek wycofań innych drużyn stali zatem jako pierwsi w kolejce do powrotu do stawki. Ostatecznie klub zdecydował się jednak zrezygnować z takiej możliwości, wobec czego prawo gry w V lidze przyznano Sparcie Szamotuły, która spośród drużyn z 13. miejsca miała najlepszy bilans w minionych rozgrywkach.

Sparta Szamotuły ze względu na swoje położenie zagra w grupie 1 V ligi. Zmiany pomiędzy grupami obejmą także trzy inne zespoły. Do grupy 1 dołączy również Przemysław Poznań, tym samym wszystkie drużyny ze stolicy regionu na tym poziomie zagrają w jednej lidze. Do grupy 2 przejdą natomiast Meblorz Swarzędz oraz Piast Kobylnica.

Rywale Concordii Murowana Goślina po zmianach układu w grupach RedBox V ligi:

AP REISSA POZNAŃ
BŁĘKITNI WRONKI