Sparta Szamotuły minimalnie lepsza od Concordii

Piłkarze MKS Concordii Murowana Goślina w meczu 19. kolejki RedBox V ligi, przegrali 1:0 na wyjeździe z zespołem Sparty Szamotuły po bramce w 65. minucie meczu, Denisa Maćkowiaka.

Dla podopiecznych trenera Radosława Wrzesińskiego było to pierwsze oficjalne spotkanie w 2021 roku, ponieważ ubiegłotygodniowy mecz z Spartą Złotów został przełożony ze względu na zły stan boiska w Złotowie.

Piłkarze z Szamotuł mieli przed tym meczem rozegrane już jedno spotkanie, w 18. kolejce RedBox V ligi z drużyną Czarnych Czerniejewo, który zakończył się bezbramkowym remisem.

Zawodnicy z Murowanej Gośliny chcieli zrewanżować się za nieudaną inaugurację rozgrywek, kiedy przegrali po bardzo nerwowym spotkaniu 3:4.

Lepiej spotkanie rozpoczęli podopieczni trenera Bernarda Szmyta, którzy dość szybko wypracowali sobie optyczną przewagę na boisku. Piłkarze Concordii zmuszeni byli przez rywali do gry z kontry.

W końcówce pierwszej połowy bardzo dobrą sytuację mieli zawodnicy z Szamotuł, jednak dobrą interwencją popisał się bramkarz Concordii, Patryk Guzikowski. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Od początku drugiej połowy bardziej aktywni byli podopieczni trenera Wrzesińskiego. Piłkarze z Murowanej Gośliny zepchnęli rywali do defensywy jednak nie potrafili wykorzystać wypracowanej przewagi.

Piłkarze z Szamotuł w 65 minucie spotkania przeprowadzili akcję, którą dobrym strzałem zakończył Denis Maćkowiak i Sparta wyszła na prowadzenie.

Zawodniczy Concordii nie zdołali już odpowiedzieć i musieli po raz drugi w tym sezonie uznać wyższość zespołu Sparty.

Kolejne spotkanie zawodnicy MKS Concordii Murowana Goślina rozegrają w sobotę 20 marca o 14:00 na własnym stadionie, a rywalem będzie drużyna Sparty Oborniki.
Mecz odbędzie się bez udziału publiczności, jednak wspólnie z naszym partnerem Grupą Promo4Sport przy współpracy z firmą TVCOM przeprowadzimy relację live z tego spotkania.