Concordia Murowana Goślina – Sparta Oborniki 1:3

W meczu 20. kolejki rozgrywek RedBox V ligi piłkarze Concordii Murowana Goślina przegrali na własnym boisku 1:3 z drużyną Sparty Oborniki.

Dla podopiecznych trenera Radosława Wrzesińskiego było to pierwsze spotkanie w 2021 roku rozgrywane na stadionie w Murowanej Goślinie. Piłkarze Concordii nie najlepiej rozpoczęli rozgrywki w nowy roku i chcieli to zmienić w meczu ze Spartą Oborniki.

Mecz rozpoczął się niestety od błędu naszego obrońcy. W 15 minucie w polu karnym faulowany był zawodnik zespołu gości, a sędzia Połomka wskazał na wapno. Do karnego podszedł Mikołaj Lis, który pewnie pokonał bramkarza Concordii, Patryka Guzikowskiego.

Zawodnicy z Murowanej Gośliny atakowali jednak zdecydowanie brakowało wykończenia w kluczowych momentach i do przerwy goście prowadzili 0:1.

W przerwie spotkania trener Wrzesiński zadecydował się na jedną zmianę i na boisku w miejsce Krystiana Schreibera pojawił się Łukasz Lech.

Zwodnicy Concordii od początku drugiej części szukali bramki dającej wyrównanie jednak nadal nie mogli skutecznie wykorzystać narażających się okazji.

W 58. minucie spotkania po zamieszaniu w polu karnym Concordii piłkę do bramki skierował Marcin Kowalczyk i goście prowadzili już 0:2.

Concordia nadal szukała bramki kontaktowej. W 63. minucie strzał piłkarza gospodarzy obronił bramkarz Sparty, jednak z dobitką Bartosza Szpalika już sobie nie poradził i Concordia zmniejszyła stratę do jednej bramki.

Podopieczni trenera Radosława Wrzesińskiego przeważali jednak dobrze w obronie wyglądali zawodnicy Sparty. W 71. minucie strzałem zaawansowane pola karnego popisał się Mateusz Dukat, w tej sytuacji bez szans był bramkarz Concordii, Patryk Guzikowski i przewaga gości wzrosła ponownie do dwóch bramek.

Do końca spotkania więcej bramek już nie padło, Concordia musiała uznać wyższość rywali 1:3 i nadal pozostaje bez punktów w 2021 roku.