Sparta Złotów – Concordia Murowana Goślina 0:4

W zaległym meczu 18. kolejki RedBox V ligi zawodnicy Concordii pokonali na wyjeździe zespół Sparty Złotów 0:4.

Podopieczni trenera Wrzesińskiego jechali do Złotowa w dobrych nastrojach po zwycięstwie 0:1 z Lechitą Kłecko. Piłkarze z Murowanej Gośliny chcieli zdobyć kolejne 3 punkty, które są im bardzo potrzebne w walce o utrzymanie w V lidze.

Mecz rozpoczął się dość nerwowo. W 17. minucie sędzia spotkania już musiał pokazać kartę, otrzymał ją powracający po kontuzji Mateusz Styczyński za faul na rywalu. Zaledwie 9. minut później żółtą kartkę otrzymał zawodnik gospodarzy za faul, po którym boisko musiał opuścić Sebastian Czura, a w jego miejsce pojawił się Jacek Rydz.

W 30. minucie Concordia poważnie zagroziła bramce zawodników ze Złotowa. Świetnym strzałem popisał się Styczyński i Concordia wyszła na prowadzenie. Minęło zaledwie 9. minut, a Concordia prowadziła 0:2. Tym razem okazję na bramkę zamienił Jakub Różwiecz. Pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem zawodników z Murowanej Gośliny.

Od początku drugiej połowy zawodnicy trenera Wrzesińskiego prowadzili grę zagrażając raz po raz bramce gospodarzy, pamiętając przy tym o mądrzej grze w obronie.

W 83. minucie kolejną w tym meczu okazję na zdobycie bramki miał Styczyński. Piłkarz Concordii pewnie po raz drugi w tym meczu pokonał bramkarza gospodarzy i powiększył przewagę gości do trzech bramek.

Ostatnia akcja tego spotkania również należała do zawodników Concordii. Świetnym strzałem popisał się tym razem Smogór i przypieczętował zwycięstwo gości 0:4. Po tej bramce sędzia zakończył spotkanie.

Zawodnicy Concordii po tym mecz mają na swoim koncie 28. punktów w 23. meczach i do miejsca gwaratującego utrzymanie tracą pięć punktów.