Start sezonu RedBox V ligi 21 sierpnia

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował harmonogram sezonu seniorskiego 2021/2022.

Red Box V liga w sezonie 2021/22 powrócą do grup 16-zespołowych. Jesień potrwa od 21 sierpnia do 28 listopada, mecze rozgrywane będą w kolejnych 15 weekendów.

Red Box V liga rozpocznie wiosnę 19 marca i grać będzie w kolejne weekendy i zakończy sezon 26 czerwca. Później nastąpią baraże pomiędzy wicemistrzami oraz jednym zespołem z IV ligi w formacie znanym z obecnego sezonu. Dodatkowa faza będzie dwuetapowa, a w każdej z faz rozegrany zostanie pomiędzy drużynami jeden mecz. Półfinały barażowe zaplanowano na 29 czerwca.

Tradycyjnie obok rozgrywek ligowych toczyć się będzie rywalizacja w Pucharze Polski. Wciąż obowiązujący będzie podział na etap strefowy i wojewódzki. W tym pierwszym jesienią zagrają zespoły od V ligi w dół. W przypadku drużyn z Klas A oraz B udział nie jest obowiązkowy, następuje na podstawie zgłoszeń. Stąd po ich weryfikacji znany będzie ostateczny format i liczba rund w poszczególnych strefach. Na potrzeby zmagań pucharowych jesienią zaplanowano 8 terminów:
– weekend 14/15 sierpnia;
– weekend 21/22 sierpnia;
– 1 września (środa);
– 15 września (środa);
– 29 września (środa);
– 6 października (środa);
– 13 październik (środa)
– 11 listopada (czwartek) – finały we wszystkich strefach.

Przedstawiony harmonogram jest wersją bazową i może ulegać zmianie wskutek nieprzewidzianych zdarzeń losowych, np. związanych z pandemią koronawirusa. Przypominamy, że sezon może zostać zaliczony z uwzględnieniem awansów i spadków, jeśli odbędzie się minimum 50% zaplanowanych kolejek.