Concordia Murowana Goślina – Sparta Oborniki 1:0

W meczu 7. kolejki rozgrywek RedBox V ligi zawodnicy Concordii pokonali przed własną publicznością Spartę Oborniki 1:0

Piłkarze z Murowanej Gośliny chcieli zrehabilitować się za wysoką wyjazdową porażkę 7:0 z zespołem Polonii Chodzie.

Mecz lepiej rozpoczęli piłkarze Radosława Wrzesińskiego. W 10. minucie przed polem karnym faulowany był Styczyński i sędzia podyktował rzut wolny. Do piłki podszedł Łukasz Lech, którego strzał zablokował mur gości jednak piłka trafiła pod nogi Poprawskiego, który posłał ją w pole karne jednak tam żaden z piłkarzy Concordii nie potrafił skierować jej do bramki Kacpra Geiera.

W 20. minucie z autu piłkę w pole karne wrzucił Rogowski. Piłkę głową przedłużył Rydz, a o strzał pokusił się Styczyński jednak piłka minęła bramkę gości.

Pod koniec pierwszej połowy dobrą okazję mieli goście. Piłkę dośrodkowaną ze skrzydła w polu karnym przyjął Jabłoński jednak jego strzał minął bramkę Concordii.

Do przerwy w Murowanej Goślinie utrzymywał się bezbramkowy remis.

Druga połowa to nadal dobra gra podopiecznych Radosława Wrzesińskiego.

W 61. minucie powinno być już 1:0 dla Concordii. Dobre dośrodkowanie Poprawskiego w pole karne wykorzystał Szpalik i posłał piłkę w samo okienko bramki gości, jednak Kacper Geier popisał się w tej sytuacji świetną interwencją i sparował piłkę.

Kilka minut później dobrą okazję na objęcie prowadzenia mieli gości. Z za pola karnego strzelał Kowalczyk piłkę zablokował Bączkowski jednak wybił piłkę wprost pod nogi napastnika gości. Na szczęście drugi strzał Kowalczyka był bardów niecelny.

Od 80. minuty zespół Sparty Oborniki musiał sobie radzić w dziesiątkę. Drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu otrzymał Lis i musiał opuścić boisko.

Przewagę liczebną gospodarze wykorzystali już cztery minuty później. Dobra akcję wykończył Jarosz i Concordii wyszła na prowadzenie.

W doliczonym czasie gry goście mogli doprowadzić do wyrównania ale świetną interwencją popisał się Guzikowski.

Concordia wygrała to spotkanie 1:0 i mogła dopisać sobie trzy punkty w ligowej tabeli.

Concordia Murowana Goślina – Sparta Oborniki 1:0 (0:0)
84. minuta – Wojciech Jarosz