Concordia Murowana Goślina – Zamek Gołańcz 2:0

W meczu 20. kolejki RedBox V ligi zawodnicy Concordii Murowana Goślina pokonali przed własną publicznością 2:0 drużynę Zamku Gołańcz

Piłkarzy z Murowanej Gośliny od początku rundy wiosennej trapią kontuzję. Do meczu z trzecią w ligowej tabeli drużyna Zamku Gołańcz zawodnicy Concordii przystępowali bez kontuzjowanych Pachelskiego i Guzikowskiego dodatkowo podczas przedmeczowej rozgrzewki urazu nabawił się drugi bramkarz Wojciech Frąckowiak i w bramce stanął napastnik goślińskiej drużyny, Ryszard Smogór.

Concordia mimo wielu przeciwności nie zamierzała się poddawać i od początku spotkania podjęła walkę z faworyzowaną drużyną z Gołańcz. Podopieczni trenera Wrzesińskiego wyglądali naprawdę dobrze na tle piłkarzy z Gołańczy grając bardzo inteligentnie w obronie i starając się co jakiś czas wyprowadzać ataki z kontry. Piłkarze z Gołańczy nie potrafili przełamać w pierwszej połowie dobrze zestawionej formacji defensywnej Concordii. W 47. minucie piłkarze gospodarzy wyprowadzili dobrze zapowiadającą się kontrę. Przed samym polem karnym faulowany został Dawid Werda, a piłkarz Zamku obejrzał czerwoną kartkę. Do wykonania rzutu wolnego podszedł sam poszkodowany i pięknym strzałem w prawy róg bramki pokonał bramkarza gości wyprowadzając Concordię na prowadzenie. Po tej akcji sędzia zakończył pierwszą połowę.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy mimo gry w dziesiątke przejęli inicjatywę i przeprowadzili kilka ciekawych akcji, jednak żadna nie zakończyła się groźnym strzałem na bramkę strzeżoną w tym meczu przez Somgóra. Zawodnicy z Murowanej Goślina nadal kontynuowali dobrą grę w defensywie i szukali swoich okazji w kontratakach. Cierpliwość podopiecznych trenera Wrzesińskiego popłaciła. W 87. minucie dobrą kontrę skutecznym strzałem na bramkę Gołańczy zakończył Kacper Ławniczak i Concordia prowadziła 2:0. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie i piłkarze z Murowanej Gośliny zdobyli pierwsze 3. punkty w rundzie wiosennej sprawiając najlepszy możliwy prezent na Wielkanoc sowim sympatykom.

Concordia Murowana Goślina – Zamek Gołańcz 2:0 (1:0)
47. minuta – Marcin Werda (Concordia Murowana Goślina)
87. minuta – Kacper Ławniczak (Concordia Murowana Goślina)