Sytuacja Concordii na pięć kolejek przed końcem

Piłkarze Concordii do końca sezonu mają przed sobą jeszcze pięć spotkań w których powalczą o utrzymanie w rozgrywkach RedBox V ligi.

Piłkarze Radosława Wrzesińskiego rundę jesienną sezonu 2021/2022 kończyli na bezpiecznej pozycji. Niestety rok 2022 nie jest łaskawy dla zawodników z Murowanej Gośliny, którzy od początku rundy wiosennej zmagają się z plagą kontuzji.

Właściwie od początku roku w żadnym spotkaniu trener Wrzesiński nie miał do dyspozycji wszystkich zawodników, dodatkowo w trzech meczach na bramce stanął zawodnik z pola z powodu kontuzji obu bramkarzy.

Zawodnicy z Murowanej Gośliny w rundzie wiosennej w 10. rozegranych spotkaniach zdobyli zaledwie sześć punktów notując tylko jedno zwycięstwo. Taka sytuacja spowodowała, że Concordia znalazła się tuż nad strefą spadkową z przewagą tylko dwóch punktów nad miejscem spadkowym.

Niestety taka sytuacja spowodowała, że w ostatnich pięciu kolejkach podopieczni trenera Radosława Wrzesińskiego będą walczyć o utrzymanie w rozgrywkach RedBox V ligi.

Pierwszy krok do otrzymania należy wykonać już w najbliższą sobotę. Zawodnicy Concordii zmierzą się wówczas na wyjeździe z zespołem TPS Winogrady Poznań i jeśli chcą spokojnie myśleć o kolejnych meczach muszą to spotkanie wygrać. Rywal w ostatnim meczu przegrał, aż 4:1 z zespołem Wełny Skoki, a w całej rundzie wiosennej zdobył jeden punkt mniej od Concordii, raz wygrywając i notując dwa remisy.

Kolejny mecz w ramach 27. kolejki dla piłkarzy z Murowanej Gośliny będzie bardzo dużym wyzwaniem, zmierzą się bowiem na wyjeździe z liderem tabeli Notecią Czarnków. W pierwszym meczu piłkarze z Czarnkowa wygrali w Murowanej Goślinie 1:7, a w rundzie wiosennej z 10. rozegranych spotkań wygrali sześć spotkań, zanotowali 3 remisy i tylko raz uznali wyższość rywala.

Ostatnie trzy mecze sezonu Concordia rozegra przed własną publicznością. Podopieczni trenera Wrzesińskiego zmierzą się kolejno z zespołami, Sparty Szamotuły (16. miejsce), Wiary Lecha (2. miejsce) oraz Leśnika Margonin (12. miejsce).

Bezpośredni rywal Concordii w walce o utrzymanie, Korona Stróżewo ma teoretycznie trudniejszy terminarz bo czterech na pięciu rywali notowanych jest zdecydowanie wyżej w ligowej tabeli. Zawodnicy ze Stróżewa zmierzą się kolejny z zespołami Wełny Skoki (11, miejsce), TPS Winogrady Poznań (15. miejsce), Zamek Gołańcz (3. miejsce), Polonia Chodzież (7. miejsce), Sparta Oborniki (8. miejsce).

Czeka nas zatem jeszcze pięć kolejek pełnych emocji, w których wiele z punktu widzenia zespołu Concordii może się jeszcze wydarzyć. Wszyscy jednak są zgodni co do jednego, najbliższe spotkanie z zespołem TPS Winogrady będzie kluczowe w kontekście utrzymania się piłkarzy Concordii w rozgrywkach RedBox V ligi.