Concordia Murowana Goślina – Wiara Lecha Poznań 2:2

W ponad 30 stopniowym upale zawodnicy Concordii Murowana Goślina wywalczyli przed własną publicznością punkt w starci z zespołem Wiary Lecha Poznań.

Trener Concordii, Radosław Wrzesiński w meczu z Wiarą Lecha zdecydował się na dwie zmiany w stosunku do meczu ze Spartą Szamotuły. Na boisku od pierwszej minuty zameldowali się Gracjan Pachelski oraz Jarosław Bączkowski, a na ławce rezerwowych zasiedli Ryszard Smogór i Radosław Lamch.

Piłkarze z Murowanej Gośliny od początku spotkania nie pozwalali na przejęcie inicjatywy goscią z Poznania. Podopieczni Radosława Wrzesińskiego po pierwszy 30. minutach mogli prowadzić nawet dwa zero jednak nie wykorzystali stu procentowych szans. Niestety w tym przypadku sprawdziło się powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W końcówce pierwszej połowy piłkarze gości wyprowadzili jedyne dwie akcje w tej części gry i zamienili je na bramki. Na listę strzelców wpisał się w 43. minucie Jakub Wilk, a w 46. minucie Dawid Kaczmarek.

Drugą połowę dobrze rozpoczęli piłkarze z Murowanej Gośliny, którzy chcieli odrobić dwubramkową stratę z pierwszej części gry. Zawodnicy Concordii napierali jednak nie przynosiło to rezultatu w postaci bramki. Cierpliwość i upór piłkarzy trenera Wrzesińskiego został nagrodzony w 82. minucie kiedy to sytuację sam na sam wykorzystał Łukasz Lech i zmniejszył dystans do rywali. Gospodarze cały czas atakowali i wydawało się, że kwestią czasu jest wyrównanie. Po 90. minutach było nadal 1:2, a sędzia ze względu na przerwy na nawodnienie spowodowane upałem doliczył 4. minuty. W 93. minucie goście mogli strzelić gola na 1:3 jednak najpierw piłka odbiła się od poprzeczki, następni dobrą interwencją na lini bramkowej popisał się obrońca Concordii, a finalnie piłka wylądowała w rękach Guzikowskiego. Concordii w ostatnich minutach meczu nadal miała nadzieję na wyrównanie. W ostatniej akcji meczu w polu karnym faulowany był Jacek Rydz, a sędzia wskazał na “wapno”. Do jedenastki podszedł kapitan Concordii, Bartosz Szpalik, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości i ustalił wynik meczu na 2:2.

Wywalczony punkt w starciu z faworyzowanym zespołem Wiary Lecha Poznań, pozwoli z trochę większym spokojem przygotowywać się do ostatniego meczu w sezonie. Piłkarze Concordii aby utrzymać się w lidze nie mogą przegrać ostatniego meczu z Leśnikom Margonin. Utrzymanie w piątej lidze daję Concordii również porażka Wełny Skoki, wówczas wynik meczu w Murowanej Goślinie nie będzie miał wpływy i spadnie zespół ze Skoków.

Concordia Murowana Goślina – Wiara Lecha Poznań 2:2 (0:2)
43. minuta – Jakub Wilka (Wiara Lecha Poznań)
46. minuta – Dawid Kaczmarek (Wiara Lecha Poznań)
82. minuta – Łukasz Lech (Concordia Murowana Goślina)
94. minuta – Bartosz Szpalik (Concordia Murowana Goślina)