Sytuacja Concordii na kolejkę przed końcem

Piłkarze z Murowanej Gośliny na kolejkę przed końcem sezonu nie mogą być pewni utrzymania i muszą wywalczyć chociaż punkt w meczu z Leśnikiem.

Podopieczni Concordii w przedostatniej kolejce sezonu zremisowali 2:2 z zespołem Wiary Lecha chociaż do 82. minuty goście prowadzili 0:2. Wywalczony punkt z wiceliderem pozwolił z większym spokojem przygotowywać się do ostatniej ligowej kolejki jednak piłkarze z Murowanej Gośliny nadal nie mogą być pewni utrzymania.

Po 29. kolejkach podopieczni trenera Radosława Wrzesińskiego zajmują 12. miejsce w ligowej tabeli tylko z punktem przewagi nad strefą spadkową. Za zespołem Concordii klasyfikują się Leśnik Margonin oraz Wełna Skoki i tak naprawdę w ostatniej kolejce każdy z tych zespołów jest zagrożony spadkiem z ligi.

Z całej trójki w najlepszej sytuacji są zawodnicy z Murowanej Gośliny. Concordii aby pozostać w lidze wystarczy punkt z Leśnikiem i wówczas nie będą musieli oglądać się na innych. Porażka w meczu z Leśnikiem również nie musi oznaczać spadku z ligi ale wtedy trzeba będzie liczyć na porażkę zespołu Wełny Skoki w straciu z Pogonią Łobżenica.

Najlepszym rozwiązaniem jest wygrana z Leśnikiem, która nie tylko zapewni utrzymanie Concordii ale również zdecydowanie pozwoli zakończyć sezon w dobrych nastrojach.

Wszystkie mecze 30. kolejki zostaną rozegrane w sobotę 25. czerwca o godzinie 13:00.