Concordia Murowana Goślina – Leśnik Margonin 4:2

W ostatnim ligowym meczu zawodnicy z Murowanej Gośliny w meczy z bezpośrednim rywalem do utrzymania wygrali 4:2 i utrzymali się w rozgrywkach RedBox V ligi.

Zawodnicy z Murowanej Gośliny do ostatniego meczu ligowego w sezonie 2021/2022 przystępowali z jednym punktem przewagi nad strefą spadkową i do utrzymania potrzebowali minimum remisu. Leśnik aby utrzymać się w lidze musiał wygrać to spotkanie.

Mecz lepiej rozpoczęli przyjezdni. Zawodnicy z Margonina już w 6. minucie spotkania wyprowadzili akcję i wykorzystali złe zachowanie obrońców. W sytuacji sam na sam napastnik Leśnika pokonał Guzikowskiego i goście wyszli na prowadzenie. Piłkarze z Murowanej Gośliny starali się jak najszybciej do wyrównania i sztuka ta udała się w 18. minucie kiedy to w zamieszaniu w polu karnym goście po rzucie rożnym piłkę do bramki głową skierował kapitan Concordii, Bartosz Szpalik. Podopieczni trenera Wrzesińskiego szukali kolejnych okazji do zdobycia gola ale pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Od początku drugiej części gry to gospodarze narzucili swój styl gry i co jakiś czas przeprowadzali groźne ataki na bramkę Leśnika. Concordia w 62. minucie wyszła na prowadzenie. W polu karnym piłkę ręka zagrał piłkarz Leśnika i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do wykonania karnego podszedł Szpalik i po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców. Dwie minuty później było już 3:1, a na listę strzelców po raz trzeci wpisał się Bartosz Szpalik. Goście mimo mocno niekorzystnego wyniku nie zamierzali się poddać i starali się odrobić straty. W 73. minucie goście mogli zmniejszyć rozmiary porażki. Na lini pola karnego zawodnika gości faulował Dawid Weiss i sędzia wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł Sebastian Kościański ale świetną interwencją popisał się bramkarz Concordii, Patryk Guzikowski. Cztery minuty poźniej sędzia ponownie wskazał na jedenastkę dla gości. W sytuacji sam na sam Guzikowski niechcący przy interwencji zahaczył zawodnika gości. Tym razem niestety nie udało się wybronić karnego i goście zmniejszyli stratę do jednej bramki. Końcówkę meczu była dość intensywna. Oba zespoły starały się strzelić bramkę i akcja przenosiła się z jednej połowy boiska na drugą. W 93. minucie kolejną dobrą akcję gospodarze zamienili na bramkę. Piłkę do bramki skierował Lech i ustalił wynik meczu na 4:2.

Concordia dzięki zwycięstwu nad Leśnikiem utrzymała się w rozgrywkach Red Box V ligi. Z ligi spadły zespoły Sparty Szamotuły, OTPS Winogrady oraz Leśnika Margonin.

Concordia Murowana Goślina – Leśnik Margonin 4:2 (1:1)
6. minuta – Tobiasz Janiszewski (Leśnik Margonin)
18. minuta – Bartosz Szpalik (Concordia Murowana Goślina)
62. minuta – Bartosz Szpalik (Concordia Murowana Goślina)
64. minuta – Bartosz Szpalik (Concordia Murowana Goślina)
77. minuta – Paweł Kurnik (Leśnik Margonin)
93. minuta – Łukasz Lech (Concordia Murowana Goślina))