Statystyczne podsumowanie sezonu

Sezon 2021/2022 to już przeszłość. Wracamy jeszcze na chwile do minionych rozgrywek z ich statystycznym podsumowaniem.

Dal wszystkich końcówka sezonu 2021/2022 w wykonaniu Concordii była jak rollercoaster. Concordia była już nawet w strefie spadkowej po dość niespodziewanym remisie z zespołem OTPS-u Winogrady ale finalnie sezon zakończyła z czterema punktami przewagi nad Leśnikiem Margonin czyli zespołem, który spadł jako ostatni.

Pierwsza runda sezonu 2021/2022 nie zapowiadała tak nerwowej końcówki. Podopieczni trenera Radosława Wrzesińskiego w połowie sezonu mieli na swoim koncie 19 punktów i spokojną przewagę nad strefą spadkową.

W rundzie jesiennej piłkarze z Murowanej Gośliny zdobyli średnio 1,27 punktu na mecz. Zanotowali 5 zwycięstw, 4 remisy i 6 porażek. Podopieczni trenera Wrzesińskiego zdobyli 17 goli zo daję średnio 1,13 na mecz, i tracili średnio 1,87 gola na mecz (28 w całej rundzie).

Co ciekawe statystyki bramkowe w rundzie wiosennej wyglądają lepiej ponieważ piłkarze Concordii strzelali 1,47 gola na mecz (22 w rundzie) i tracili 1,53 (23 w rundzie). Niestety znacznie pogorszyła się statystyka punktowa. Concordia w rundzie wiosennej średnio zdobywała 0,93 punktu na mecz (14 w rundzie). Piłkarze z Mściszewskiej wygrali na jesień 3 razy, 5 razy remisowali i zanotowali 7 porażek.

W całym sezonie 2021/2022 Concordia zdecydowanie lepiej radziła sobie u siebie. W meczach domowych zdobyła 23 punkty co daje średnio 1,53 punktu na mecz, gdzie na wyjeździe tych punktów był zaledwie 10 (0,67 na mecz). Jeśli chodzi o grę w ofensywie i defensywie tutaj też lepiej wypadamy w meczach domowych. Na stadionie przy Mściszewskiej w 30. kolejkach Concordia zdobyła 24 bramki (1,60 na mecz), a straciła 23 (1,53 na mecz) gdzie na wyjazdach dla piłkarzy z Murowanej Gośliny padło 15 goli (1,0 na mecz), a piłkę z siatki trzeba było wyciągać aż 44 razy co daje średnią 2,93 straconego gola na mecz.

Podsumowując wszystkie mecze Concordii w RedBox V lidze w sezonie 2021/2022 to średnia punktów wyniosła 1,1 na mecz. Piłkarze Radosława Wrzesińskiego strzelali średnio 1,3 bramki w meczu (39 w sezonie), a piłkę z siatki trzeba było wyciągać 67 razy (2,23 na mecz). Zawodnicy z Murowanej Gośliny odnieśli 8 zwycięstw, zanotowali 9 remisów i 13 razy musieli uznać wyższość rywali.

Śmiało można powiedzieć, że zakończony sezon był zdecydowanie najtrudniejszy od lat. Concordia przez całą rundę wiosenną borykała się z kontuzjami piłkarzy, a w dwóch spotkaniach ze względu na uraz obu bramkarzy, między słupkami musiał stanąć zawodnik z pola.

Start nowego sezonu RedBox V ligi zaplanowano na weekend 13/14 sierpnia. Teraz czeka wszystkich chwila odpoczynku, a niedługo będziemy informować o planach przygotowania do nowego sezonu.