Podsumowanie rundy jesiennej Concordii

Zawodnicy Concordii Murowana Goślina zakończyli już zmagania ligowe w tym roku. Podopieczni trenera Wiktora Webera kończą rundę na 12. miejscu w ligowej tabeli.

Zawodnicy Concordii Murowana Goślina w obecnym sezonie rywalizują na poziomie Klasy Okręgowej po spadku z rozgrywek V ligi. Zespół przed startem sezonu przeszedł sporą przebudowę począwszy od zmiany trenera po zawodników. Duża zmiana w składzie Concordii widoczna była w pierwszej rundzie sezonu. Zawodnicy trenera Wiktora Webera potrzebowali czasu na zgrani się i zdecydowanie lepszą grę oglądaliśmy w końcówce rundy.

Nie jestem zadowolony z tej rundy. Zdobyliśmy tylko 13 punktów i znajdujemy się w dolnej części tabeli tuż nad strefą spadkową. Niestety przez całą rundę nie mogliśmy zagrać w optymalnym składzie ze względu na kontuzje oraz powody osobiste. Wiele meczów potoczyło się nie po naszej myśli, najbardziej żałuję ostatniego spotkania ze Skórzewem. Liczę, że dobrze przepracowany okres zimowy oraz wzmocnienia na niektórych pozycjach pozwolą nam więcej punktować w rundzie rewanżowej.– podsumował pierwszą część sezonu trener Wiktor Weber.

Piłkarze z Murowanej Gośliny po 15 ligowych kolejkach zajmują 12 miejsce w ligowej tabeli mają 3 punkty przewagi nad strefą spadkową. Concordii daleko jest do zespołów rywalizujących o awans. Do lidera, OTPS-u Winogrady Concordia traci dwadzieścia sześć punktów. Zawodnicy Wiktora Webera mają po pierwszej rundzie na swoim koncie cztery zwycięstwa, jeden remis i 10 porażek, a bilans bramkowy wynosi 24 bramki strzelone i 39 straconych. Mniej bramek od Concordii w tej rundzie zdobył tylko zespół Czarnych Czerniejewo (20).

Zespół obecnie jest na etapie roztrenowania, a przygotowanie do rundy jesiennej rozpoczną się 15 stycznia. Podczas okresu przygotowawczego zaplanowano sześć spotkań kontrolnych. O dokładnych terminach meczy sparingowych i rywalach będziemy informować w osobnym komunikacie.