Zapowiedź meczu z Luboński KS Luboń

Zawodnicy Concordii Murowana Goślina w meczu 21. kolejki RedBox Klasy Okręgowej zmierzą się na stadionie w Owińskach z zespołem Lubiński KS Luboń.

Piłkarze Concordii zdecydowanie mogą być zadowolenie ze swoich dotychczasowych występów rundzie wiosennej. Zawodnicy z Murowanej Gośliny pod wodzą trenera Marcina Witkowskiego zdecydowanie poprawili swoją grę i w pięciu wiosennych spotkaniach zgromadzili dziesięć punktów ( 3 zwycięstwa – 1 remis – 1 porażka).

W miniony weekend trzy punkty Concordia wywalczyła w Fałkowie pokonując miejscowy KS, aż 5:1. Zawodnicy z Murowanej Gośliny mogli wyjść na prowadzenie już w pierwszej minucie meczu ale piłki do siatki nie zdołał skierować Bartłomiej Burman. Concordia cały czas atakowała i to przyniosło efekt w 12. minucie spotkania, a piłkę do siatki skierował Kamil Gębczyński. Osiem minut później było już 0:2, a dobrą zespołową akcję bramką zakończył Kacper Siwak. Od 23. minuty spotkania zespół z Fałkowa musiał radzić sobie w dziesiątkę, drugą żółtą kartkę otrzymał Kamil Balicki. Zespół z Murowanej Gośliny cały czas nacierał, a kolejne bramki był tylko kwestią czasu. W 34. minucie na 3:0 podwyższył Szpalik, który w 42. minucie strzelił bramkę numer cztery dla Concordii. Po przerwie gra się nie zmieniła i spotkanie toczyło się pod dyktando Concordii. Gospodarze w 72. minucie zdołali jednak zdobyć bramkę na 4:1. W 82. minucie we własnym polu karnym piłkę ręką zagrał obrońca zespołu gospodarzy. Do wykonania jedenastki podszedł Smogór, jego zamiary wyczuł bramkarz ale na dobitkę nie mógł już nic poradzić. W końcowych minutach spotkania urazu doznał Bartosz Wiśniewski. Po badaniach okazało się, że kontuzja zawodnika Concordii jest poważniejsza niż mogło się wydawać i piłkarza czeka dłuższa przerwa w grze.

W niedzielę rywalem Concordii będzie zespół Lubońskiego KS Luboń. Zawodnicy z Lubonia w ostatniej kolejce pokonali na wyjeździe Sokół Duszniki 4:5. Zespół trenera Marka Wiczyńskiego obecnie zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 36 punktów (10 zwycięstw – 6 remisów – 4 porażki). W rundzie wiosennej Luboński ma dokładnie taki sam bilans spotkań jak Concordia (3 zwycięstwa – 1 remis – 1 porażka).

W rundzie jesiennej w Luboniu lepsi byli gospodarze, którzy pokonali Concordię 4:2.

Początek spotkania w Owińskach o godzinie 16:00 w najbliższą niedzielę.