Zapowiedź meczu z LKS Sokół Duszniki

Już jutro zawodnicy trenera Marcina Witkowskiego zmierzą się na wyjeździe z zespołem LKS Sokół Duszniki w ramach 22. kolejki RedBox Klasy Okręgowej,

Zawodnicy z Murowanej Gośliny do meczu z Sokołem będą podchodzi po ubiegłotygodniowej porażce z zespołem Luboński KS Luboń. Mecz z zespołem z Lubonia był bardzo wyrównany, a o zwycięstwie gości zadecydowała bramka zdobyta w doliczonym czasie gry. W pierwszej połowie spotkania oba zespoły miały sporo okazji do strzelenia bramki. Gola zdobyli jednak goście w 20 minucie meczu i Concordia musiała gonić wyniki. W 57. minucie spotkania goście mogli podwyższyć prowadzenie z rzutu karnego, który odgwizdał sędzia bo faul Kasprzyka jednak dobrze strzelającego wyczuł bramkarz Concordii, Alan Markowski. Dwie minuty później Concordia doprowadziła do wyrównania, a bramkę zdobył Bartosz Szpalik. W 67. minucie spotkania faulowany w polu karnym był Bartosz Szpalik jednak sędzia zamiast odgwizdać karny dla Concordii, ukarał zawodnika żółtą kartką za próbę wymuszenia. Podopieczni trenera Witkowskiego szukali zwycięskiej bramki jednak brakowało skuteczności. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem goście zdobyli bramkę. Na nic zdały się protesty zawodników z Murowanej Gośliny, którzy tłumaczyli sędziemu, że zanim padła bramka faulowany był obrońca zespołu gospodarzy. Sędzi był jednak nieugięty, uznał bramkę, a w ferworze dyskusji ukarał żółtą kartka trzech piłkarzy z Murowanej Gośliny. Mecz zakończył się zwycięstwem gości i dużą kontrowersją przy bramce w doliczonym czasie gry.

Zespół z Dusznik, który będzie w sobotę rywalem Concordii w ostatni weekend przegrał 0:1 z Liderem Swarzędz. Drużyna Sokoła obecnie zamyka ligową tabelę z dorobkiem 12 punktów (2 zwycięstwa – 6 remisów – 13 porażek). W rundzie wiosennej piłkarze trenera Brychczyńskiego zdobyli dwa punkty remisując z Lechitą Kłęcko i KS Fałkowo, pozostałe cztery mecz wiosny przegrali.

W rundzie jesiennej w Murowanej Goślinie 1:3 wygrał zespół z Dusznik. Liczymy na rewanż Concordii w rundzie wiosennej.

Początek spotkania w sobotę o godzinie 12:00. Mecz ze względu na remont stadionu w Dusznikach odbędzie się na obiekcie sportowym w Podrzewiu.